Oprava Jiráskovej ulice ako z učebnice

959

Na oprave Jiráskovej ulice sú jasne viditeľné riešenia, ktoré vychádzajú práve z pravidiel uvedených v technických listoch mesta Bratislava. Oprava, pri ktorej sa aj pri veľkých celkoch dbá na každý detail.

Na Jiráskovej nadviazali na pôvodný stav a využili betónové prvky. Popri obrubníkoch uložili prefabrikovanú prídlažbu. A to dôsledne.

Technické listy mesta Bratislava zjednocujú návrhy na riešenie bezbariérových úprav tak, aby tieto úpravy neostali bezbarierovými len na papieri. Priechody na Jiráskovej majú veľmi prijateľné sklony, ktoré nie sú len na hranici maximálne povolených sklonov, majú dokonca jasne identifikované nulové prevýšenie obrubníkov bezbariérových úprav.
Vďaka tomu tak bude hlavné mesto každou opravou prístupnejšie a príjemnejšie pre všetky Bratislavčanky a Bratislavčanov.

"Manuál asfaltovania" v praxi

Oprava Jiráskovej ako z učebnice 📖 👌 Teda, aby sme boli presní, takto vyzerá oprava podľa technických listov mesta Bratislava. Oprava, pri ktorej sa aj pri veľkých celkoch dbá na každý detail. Na oprave Jiráskovej ulice sú jasne viditeľné riešenia, ktoré vychádzajú práve z pravidiel uvedených v technických listoch mesta Bratislava (TLMB). Na Jiráskovej sme nadviazali na pôvodný stav a využili sme betónové prvky. Popri obrubníkoch sme uložili prefabrikovanú prídlažbu. Dôsledne. Samozrejme, ďakujeme aj zhotoviteľovi za zodpovedný prístup a dodržiavanie TLMB. Pretože svedomitý prístup pri realizácii má zásadný vplyv na výslednú kvalitu opráv. Veľmi nás teší, že TLMB zjednocujú návrhy na riešenie bezbariérových úprav tak, aby tieto úpravy neostali bezbarierovými len na papieri. Priechody na Jiráskovej majú veľmi prijateľné sklony, ktoré nie sú len na hranici maximálne povolených sklonov, majú dokonca jasne identifikované nulové prevýšenie obrubníkov bezbariérových úprav. Vďaka TLMB tak bude naše mesto každou opravou prístupnejšie a príjemnejšie pre všetky Bratislavčanky a Bratislavčanov. Celé TLMB nájdete na: https://bratislava.sk/sk/technicke-listy-mesta-bratislava

Uverejnil používateľ Bratislava – hlavné mesto SR Štvrtok 18. júna 2020

Zdroj: Bratislava – hlavné mesto SR