Opustila nás bývalá poslankyňa Zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja Jana Hrehorová

40871
Opustila nás bývalá poslankyňa Zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja Jana Hrehorová
Opustila nás bývalá poslankyňa Zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja Jana Hrehorová

S poľutovaním a zármutkom v srdciach Vám oznamujeme, že vo štvrtok 1. júna nás vo veku nedožitých 43 rokov náhle navždy opustila bývalá poslankyňa Zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja Jana Hrehorová.

V rokoch 2018 až 2022 pôsobila ako pravá ruka petržalského starostu Jána Hrčku a už štyri roky predtým aj ako poslankyňa miestneho zastupiteľstva Bratislava-Petržalka, pričom dlhé roky sa angažovala i v neziskovom a dobrovoľnom sektore v snahe pomáhať tým, ktorí to potrebujú najviac. Na miestnom úrade Bratislava-Petržalka následne pracovala v rámci kancelárie starostu a prednostu, pričom jej hlavnou agendou bola komunikácia s kolegami a kolegyňami z miestnych organizácií a koordinácia spoločenských podujatí vrátane jej obľúbených kultúrnych aktivít petržalského sídliska.

Napriek množstvu pracovných, politických aj dobrovoľníckych aktivít bola Janka vždy usmiata, priateľská a každému kolektívu dodala humor, iskru aj nadhľad. Spolu s ňou tak naše rady opúšťa aj časť bezodnej energie, ktorú okolo seba nezištne rozdávala nielen na petržalských podujatiach.

Jej odchodom zostáva obrovská diera nielen v petržalskom tíme, ale i v našich srdciach. V tomto okamihu preto stojíme za jej blízkymi, najmä manželom a dvomi deťmi, ktorým v tejto ťažkej chvíli vyjadrujeme v mene celej mestskej časti úprimnú sústrasť.

Bola aktívnym človekom s pozitívnym prístupom k životu, ktorý nezaháľal, ale rozmýšľal a veci riešil. Nemyslela len na seba, ale svojou činnosťou pomáhala tím, ktorí to potrebujú. Intenzívne sa angažovala v sociálnej oblasti.

„Svoje mandáty vicestarostky v Petržalke a župnej poslankyne využívala naplno. Venovala sa inklúzii detí, pomáhala matkám a rodinám, prepájala petržalské komunity.. Na našom úrade bola členkou sociálnej komisie a naplno sa venovala každému jednému projektu, mala výborné nápady. Veľmi príjemne sa s ňou spolupracovalo, pretože bola naozaj dobrý človek. Veľmi ma to mrzí, spolu s kolegami sme z tejto správy v šoku. Vám, Jankinej rodine a najbližším vyjadrujem úprimnú sústrasť. Neviem si predstaviť, čo musíte prežívať, ale ak vieme akokoľvek pomôcť – s láskou tak urobíme. Janka, budeš veľmi chýbať,“ vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.