Osviežte sa pri Petržalských fontánach a zažeňte smäd pri pitných fontánkach

959

Vedeli ste, že v Petržalke nájdete štyri pitné fontánky, ktoré sú v prevádzke až šesť mesiacov v roku?

Tri z nich nájdete na Petržalskom korze, konkrétne na Daliborovom námestí, pri podchode na začiatku korza, na Nobelovom námestí a jednu v Psom parku na Wolkrovej ulici.

Fontánky sú v správe mestskej časti a fungujú zhruba od apríla do októbra v závislosti od počasia. V chladných mesiacoch pred „zazimovaním“ vykonajú pracovníci z referátu správy verejných služieb ich dôkladnú údržbu a zabezpečia vyčistenie.

V Petržalke sa takisto nachádza niekoľko funkčných fontán, medzi najznámejšie patrí kedysi spievajúca fontána Nika pri Technopole, či fontána Spievajúce holubice v Sade Janka Kráľa, ktorá je však momentálne mimo prevádzky.

„Ako nás informovalo hlavné mesto Bratislava, dôvodom je potreba vyvŕtať studňu, ktorá bude fontánu zásobovať. Petržalka síce nevlastní ani nespravuje žiadnu z petržalských fontán a väčšina patrí hlavnému mestu alebo súkromným developerom, veríme však, že postupnou revitalizáciou námestí, na ktorej už intenzívne pracujeme, bude vznikať čoraz viac fontán aj pod našou hlavičkou,“ dodáva mestská časť Petržalka.

Zdroj: Petržalka