Otvorenie sezóny Pumptracku v Modre na „Zoške“ už túto sobotu

2512
Na foto Filip Polc - majster sveta v mestských zjazdoch

V sobotu 13. júna sa otvára už štvrtá sezóna na Pumptracku  v Modre – Piesku  na „Zoške“. Zatrénovať si účastníci môžu počas celého víkendu aj s majstrom sveta v mestských zjazdoch – Filipom Polcom.

Pumptraková dráha si počas troch rokov našla svoju obľubu medzi návštevníkmi všetkých vekových kategórií. Dráha je bezpečná a umožňuje  deťom a všetkým  návštevníkom  vybudovať si  správne návyky, ktoré neskôr  uplatnia pri jazde na bicykli aj v náročnom teréne, zhrnul bratislavský župan Juraj Droba. Ten v sobotu spoločne s primátorom Modry Jurajom Petrakovičom a Filipom Polcom otvoria už štvrtú sezónu pumptracku.

Počas tohto víkendu oficiálne otvorí Bratislavský samosprávny kraj už štvrtú sezónu na Pumptrackovej dráhe v Bike parku Zochova chata v Modre. Program je pre účastníkov pripravený na sobotu aj na nedeľu. V oba dni si môže pumptrack vyskúšať každý aj na požičanom bicykli, kolobežke či skejtboarde. K dispozícii je aj požičovňa ochranných prvkov. V sobotu sa sezóna oficiálne otvára spoločne s Filipom Polcom o 10:00 a trénovať pod dohľadom skúsených jazdcov či pozrieť si exhibície profijazdcov môžu návštevníci až do 15:00. V nedeľu sa program začína tiež o 10:00 a o pol tretej popoludní sa k profijazdcom pridá aj Filip Polc. O 14:30 sa pod jeho dohľadom začnú aj preteky Pumptrack Slovakia pre verejnosť.

Prevádzkovateľ areálu EXTREME SPORT FABRIK, s.r.o. bude aj v tomto roku organizovať  podujatia preteky a tréningy s Filipom Polcom, exhibície  profi jazdcov. Areál je prístupný denne od 8.00 do 20.00. Pumptracková dráha je verejnosti k dispozícii už od roku 2017.

Podujatie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/259877875232210/