Petržalka opravuje materské školy a pustila sa aj do rekonštrukcie nájomných bytov

909

Prerábať, opravovať, zveľaďovať. To sú základné princípy oddelenia správy verejných priestranstiev v Petržalke. A je vidieť, že sa nimi skutočne riadia.

„Ako sme nedávno informovali, aktuálne v Petržalke prebiehajú viaceré menšie opravy niektorých materských škôl. Momentálne sa pracovný ruch ozýva z materskej školy Iľjušinova, finalizácie opráv sa dočkáme už čoskoro,“ približuje mestská časť Petržalka na sociálnej sieti.

Rovnako sa mestská časť pustila do rekonštrukcie nájomných bytov. Cieľom je ich návrat do pôvodného stavu, aby pripravili čo najvhodnejšie podmienky na bývanie budúcim zamestnancom mestskej časti, najmä učiteľkám materských škôl či pracovníkov, ktorých je na trhu práce nedostatok.

Ak vás náhodou prekvapil výrub stromov vo viacerých petržalských lokalitách, nemusíte sa obávať. „Naďalej platí náš záujem zachovať Petržalku zelenú. Tieto stromy, žiaľ, nevyhovujúcim zdravotným stavom ohrozovali zdravé dreviny i obyvateľov. Keďže nám ide aj o bezpečnosť všetkých Petržalčanov, radi ich v dohľadnej dobe nahradíme novou a ešte krajšou výsadbou s výnimkou inváznych drevín,“ dodáva samospráva.

Zdroj: Petržalka