Petržalka organizuje zbierku nových školských potrieb pre rodiny v núdzi

497

Pomôžte tak tým, ktorí to naozaj potrebujú. Aj tento rok sa mestská časť Petržalka rozhodla zorganizovať zbierku nových školských potrieb pre rodiny v núdzi a tiež ukrajinských odídencov so školopovinnými deťmi, ktoré potrebujú podporu pri ich nástupe do školy.

„Všetci vieme, že rozbeh školského roka je pre väčšinu rodičov finančne náročný a žiaľ, pre niektorých to platí násobne viac. Obzvlášť v čase, keď sú medzi nami ľudia, pre ktorých už domov nie je bezpečným miestom. A preto museli opustiť aj svoju krajinu. Našťastie, v Petržalke sme už niekoľkokrát ukázali, že si vieme navzájom pomôcť vždy, keď je to potrebné,“ približuje mestská časť na svojom webe.

Mestská časť verí, že rovnako úspešná bude aj zbierka nových školských potrieb pre petržalské a ukrajinské deti. „Ak patríte medzi tých, ktorí si môžu dovoliť kúpiť nejaký ten peračník, zošit, ruksak alebo farbičku navyše, za každú podanú pomocnú ruku vám vopred veľmi pekne ďakujeme,“ dodáva.

Čo môžete priniesť alebo poslať?

Nové zošity, obaly na zošity, nožnice, pravítka, peračníky, kružidlá, gumy, strúhadlá na ceruzky, štetce, vodové či temperové farby, vrecúška na prezuvky, ruksačiky na školské výlety, vrecúška cez plece na telesnú či písacie potreby ako ceruzky, perá, farebné perá, fixky alebo farbičky.

Kam to môžete priniesť alebo poslať?

Kancelária oddelenia sociálnych vecí č. d. 501 na 5. poschodí Miestneho úradu Petržalka. V prípade otázok môžete využiť aj ich e-mailovú adresu socialne@petrzalka.sk alebo telefónne číslo 0947 487 267. 

Kedy?
Každý pracovný deň v čase úradných hodín:

  • Pondelok 8:00 – 17:00
  • Utorok 8:00 – 14:00
  • Streda 8:00 – 16:30
  • Štvrtok 8:00 – 14:00
  • Piatok od 8:00 do 12:00

Zbierka potrvá do stredy 7. septembra (vrátane).

Zdroj: Petržalka