Petržalka pokračuje v obnove verejných detských ihrísk

578

Bratislavská Petržalka pokračuje v obnove verejných detských ihrísk. Investičný plán mestskej časti však vzhľadom na krízové obdobie počíta pri ich revitalizácii tento rok „len“ so sumou 49.000 eur. Na porovnanie, vlani mala samospráva na tento účel pol milióna eur. Vylúčené však nie je použitie financií z rezervného fondu, o čom by mali poslanci rokovať v júni. TASR o tom informovala hovorkyňa Petržalky Mária Halašková.

„Vzhľadom na nízku sumu z rozpočtu sa môže stať, že tento rok budú opravy verejných detských ihrísk v správe Petržalky skôr lokálne, nie celoplošné, ako tomu bolo vlani či predvlani,“ poznamenala Halašková.

Komplexnou rekonštrukciou prešlo najnovšie verejné detské ihrisko na Haanovej ulici. Náklady dosiahli 120.000 eur, z toho 24.000 eur vyčlenila mestská časť zo svojho rozpočtu. Okrem vynovenej dopadovej plochy pribudlo aj osem nových certifikovaných herných prvkov. Prvá fáza revitalizácie bola ešte vlani na jeseň, druhá etapa bola ukončená v apríli tohto roka a máji pribudol ešte mobiliár.

Pre väčšie množstvo financií vybudovala mestská časť vlani nanovo dve ihriská v areáloch materských škôl Fedinova a Fialová. Zároveň zrevitalizovala ďalších šesť z celkovo 55 detských ihrísk vo svojej správe. V roku 2021 zrevitalizovala päť detských ihrísk.

Zdroj: TASR