Petržalka zlepšuje parkovaciu politiku. Ďalších 108 mieste pre autá Petržalčanov a ich hostí

616

Mestská časť Petržalka od 1. apríla v rámci parkovacieho systému sprístupnila pre verejnosť nové parkovisko na križovatke ulíc Budatínska a Šintavská. Sieť sa tak rozrástla o ďalšiu odstavnú plochu pre autá s tým, že zo začiatku ju môžu obyvatelia a návštevníci mestskej časti využívať úplne ZADARMO. Za parkovanie na pozemku vo vlastníctve hlavného mesta, ktorá ho donedávna prenajímala súkromnej spoločnosti za 10-tisíc eur ročne, si firma od obyvateľov a návštevníkov, účtovala sumy od 37 eur za mesiac. Aj preto sa ho mestská časť snažila získať do správy už od začiatku roka 2019 a konečne sa jej to aj podarilo.

„Od spustenia pilotného programu parkovacej politiky sa snažíme jasne komunikovať, že urobíme všetko pre to, aby sme situáciu s parkovaním v Petržalke reálne zlepšili. Jedným z takýchto postupných zlepšovákov je aj sprístupnenie ďalšieho parkoviska na Budatínskej, ktoré sme po dohode s hlavným mestom získali do správy začiatkom tohto roka a vďaka ktorému budeme mať k dispozícii o 108 parkovacích miest viac,“ konštatoval náš starosta Ján Hrčka na tlačovej konferencii.

Okrem navýšenia kapacity parkovacích miest je naším hlavným cieľom postupnými krokmi vyriešiť ďalší, dlhodobo zanedbaný problém s parkovaním na chodníkoch, pričom práve lokalita Budatínskej a Šintavskej ulice patrí medzi tie najproblematickejšie.

Zdroj: Petržalka