Petržalka zriadila prvú klubovňu pre seniorov na Osuského ulici

1366

Petržalka zriadila prvú klubovňu pre seniorov na Osuského ulici. Slúžiť im má na šport, oddych aj zábavu. Oficiálne ju otvoria v pondelok 4. októbra. Starosta Petržalky Ján Hrčka tvrdí, že v tejto mestskej časti absentoval spoločný priestor, kde by sa mohli stretávať všetci seniori a mohli si užívať spoločné chvíle spevom, tancom či športom.

„Seniori tvoria približne 13 percent z obyvateľstva Petržalky. Nielen mojou prioritou bolo vytvoriť im pôdu na spoločné stretnutia, podujatia, kreatívne a športové vyžitie,“ vysvetlil dôvod vzniku klubovne, ktorá bude fungovať od pondelka do piatka v čase od 10.00 do 16.00 h.

Chýbať nebude tančiareň určená na spoločenské tance a kolektívne športy, akými sú napríklad aerobik či zumba. Seniori majú k dispozícii aj herňu s biliardom, pingpongom aj stolným futbalom. Občerstviť sa môžu v novovybudovanej kuchynke, zrelaxovať či porozprávať sa vo vstupnej oddychovej miestnosti. V peknom počasí budú môcť seniori tráviť čas na čerstvom vzduchu vo vonkajšom areáli.

Každý deň v týždni bude sústredený na konkrétnu záujmovú činnosť, v ktorej sa budú môcť seniori realizovať. V klubovni sa budú seniori stretávať s tromi pracovníčkami, ktoré sa im budú v čase otváracích hodín venovať.

„Verím, že román klubovne seniorov budeme s mestskou časťou písať spoločne a stane sa zmysluplným čítaním pre viaceré generácie a súčasťou novodobej histórie Petržalky,“ dodala manažérka klubovne Janka Chládecká.

Zdroj: TASR, Petržalka