Petržalke sa možno podarí rozbehnúť člnkovanie na Chorvátskom ramene

951

Viete si predstaviť bezmotorové rekreačné člnkovanie na Chorvátskom ramene? Väčšina petržalských poslancov áno a v prípade úspechu ich iniciatívy, teda získania kladných stanovísk a povolení od príslušných úradov, partnerov i ochranárov, by si mohli túto príjemnú aktivitu obyvatelia aj návštevníci Petržalky vychutnať už budúci rok.

S maximálnym dôrazom na ochranu jeho vzácneho biotopu a s predbežne odhadovaným počtom troch mini plavidiel poháňaných výhradne ľudskou silou.

„Obľúbená petržalská lokalita je domovom viacerých chránených rastlín a živočíchov. Na druhej strane je aj ideálnym miestom pre oddych, prechádzky, beh, cyklistiku alebo rybárčenie. Predbežne navrhovaná trasa, na ktorej si vieme člnkovanie predstaviť, má aj preto presne vymedzenú dĺžku 1,1 kilometra.“ píše mestská časť na sociálnej sieti.

Realizáciu celého projektu by práve s maximálnym ohľadom na ochranu prírody zastrešila priamo samospráva.

„Ak si ale niekto myslí, že z Petržalky chceme robiť druhé Benátky, ide o mylnú predstavu. V prípade dohody s partnermi a získania potrebných povolení nepôjde o masovú aktivitu, ale o príjemné doplnenie voľnočasových aktivít v súlade so životným prostredím,“ hodnotí zaujímavý nápad náš starosta Ján Hrčka.

Zdroj: Petržalka