Petržalskí seniori si užili záhradnú grilovačku. Nechýbal spev, tanec a dobrá nálada

508

Náročné covidové obdobie dalo azda najviac zabrať seniorom. Izolácia od rodiny bez akýchkoľvek návštev nebola pre nich prechádzkou ružovou záhradou. O to viac sa petržalskí seniori tešili zo záhradnej grilovačky, ktorá sa do Strediska sociálnych služieb v Petržalke mohla vrátiť po pandemickej prestávke.

„Zamestnanci strediska pripravili pre klientov bohatý program. Samotní seniori sa zas spolu s opatrovateľmi, ale aj rodinnými príslušníkmi činili pri pečení chutných koláčikov a pochúťok. Na Mlynarovičovej ulici nechýbali na slávnostných stoloch ani grilované dobroty, na ktorých si pochutnali všetci prítomní hostia,“ približuje mestská časť na sociálnej sieti.

Okrem dobrého jedla si seniori užili v záhrade i hudobný program. O ten sa postarali členovia a členky hudobného telesa Melódia, ktorých vystúpenie vyčarovalo široký úsmev na tvárach klientov a ich rodinných príslušníkov. Viacero z nich si na melódie slovenských, ukrajinských, ale aj rusínskych piesní zatancovalo a dotvorilo fantasticky strávený deň.

Zdroj: Petržalka