Pezinok odštartoval nový trend v komunikácii

2648
V Pezinku sme začali komunikovať s našimi obyvateľmi novým spôsobom. Ako prví nielen na Slovensku, ale aj v rámci Európskej únie máme k dispozícii aplikáciu, ktorú si obľúbili starostovia už 150-tich amerických miest.
V Pezinku sme začali komunikovať s našimi obyvateľmi novým spôsobom. Ako prví nielen na Slovensku, ale aj v rámci Európskej únie máme k dispozícii aplikáciu, ktorú si obľúbili starostovia už 150-tich amerických miest.

Slovenský statrtup Simplicity, ktorý sa úspešne presadil vo viac ako 150 amerických mestách, štartuje na Slovensku prvýkrát v novej podobe. Už teraz si môžu obyvatelia mesta Pezinok stiahnuť do svojich mobilov aplikáciu, ktorá im výrazne pomôže rýchlo sa dostať k informáciám o dianí vo svojom meste.

Od začiatku pandémie Covid 19 sa veľká časť komunikácie premiestnila na internet a sociálne siete. „Čoraz častejšie sa stretávame na sociálnych sieťach s neoverenými informáciami a preto je dôležité mať komunikačný nástroj, kde majú ľudia informácie priamo od zdroja. Simplicity ponúka platformu, ktorá umožňuje mestám, aby so svojimi obyvateľmi komunikovali efektívne, aktuálne a priamo.“ povedal nám primátor mesta Pezinok Roman Mács. Ako primátor mesta Pezinok som hrdý, že ako prví v Európskej únii využívame aplikáciu Simplicity, ktorá prepája obyvateľov a návštevníkov Pezinka s aktuálnym dianím v meste.“ pokračuje Roman Mács. Mesto, rôzne inštitúcie, súkromné spoločnosti ako aj tretí sektor prepojené s aplikáciou vedia upozorniť používateľov aplikácie na svoje novinky, podujatia či aktuality, pričom tí si sami môžu vybrať, o akých témach chcú byť informovaní.

Mesto Pezinok bude postupne do aplikácie pridávať nové inštitúcie, organizácie a spoločnosti tak, aby si každý jeho obyvateľ našiel to svoje. Predovšetkým pôjde o informácie o dianí v meste z oblasti kultúry, zdravotníctva, športu, dopravy a svoj priestor tu má aj primátor mesta Pezinok. Dôležité termíny nájdu používatelia aplikácie v kalendári a k dispozícii je aj umelá inteligencia – SimpliChat.

Aplikáciu si pochvaľuje aj starosta mesta New York City

New York City je hlavné mesto inovácií a spoločne so Simplicity spájame naše mesto ako nikdy predtým. Táto aplikácia poskytuje Newyorčanom a jeho návštevníkom všetko, čo k životu v meste potrebujú“ hovorí starosta mesta New York City Eric Adams. Juraj Gago, spoluautor Simplicity s jeho slovami súhlasí a hovorí zároveň o ďalších pozitívnych skúsenostiach starostov miest naprieč Severnou Amerikou. „Starostov amerických miest nadchlo napríklad aj to, že v apke dokážu realizovať rýchle prieskumy verejnej mienky, získavať priamu spätnú väzbu od obyvateľov a upozorňovať na dezinformácie a hoaxy.” hovorí Juraj Gago. V aplikácii pribúdajú neustále vylepšenia a nové prvky, ktoré z nej robia komunikačný nástroj miest a obcí budúcnosti. Pezinok sa tak zaradil medzi napredujúce mestá otvorené inováciám.