Pezinok ukončil rekonštrukciu telocvične v Grinave

1372

Mesto Pezinok ukončilo rekonštrukcie telocvične v Základnej škole s materskou školou Orešie v Grinave. Práce sa spustili na jeseň 2020. Zrekonštruovali sa strecha, interiér telocvične, sociálne zariadenia.  

Strecha bola podľa mesta v alarmujúcom stave a jej obnova bola nevyhnutná. „Strešný plášť už neplnil tepelno-technické parametre, mal poškodenú izoláciu, strecha zatekala, budova postupne degradovala. Nevyhovujúcu strechu bolo treba rozobrať, nanovo zatepliť, zaizolovať a vymeniť odvodňovacie prvky strechy,“ priblížilo mesto.

Zničené vodou a plesňami boli podľa samosprávy aj steny a parkety v interiéri. Rekonštrukcia interiéru telocvične si preto vyžiadala výmenu poškodených častí pôvodných parkiet s ich vybrúsením a trojnásobným nalakovaním. Namaľovali sa aj povrchy stien, čím sa zrekonštruoval cvičebný priestor a náraďovňa. Rekonštruovali sa aj sociálne zariadenia.

Na riešenie havarijného stavu telocvične sa mestu podarilo získať dotáciu z ministerstva školstva vo výške viac ako 69.000 eur. Celkový rozsah prác stál 121.000 eur.

Zdroj: TASR