Po stopách literárnych tvorcov, objavovanie sôch v Bratislave

650

Ak nie, teraz máte jedinečnú príležitosť spoznať verejné priestory, kde sa nachádzajú sochy alebo pamätníky známych slovenských literátov. Vráťte sa do minulosti, do čias učenia sa v školských laviciach slovenský jazyk a čítania povinnej literatúry. Poznáte známe úryvky alebo citáty napríklad P.O Hviezdoslava?

Čaká na vás nenáročná prechádzka spojená s profesionálnym výkladom. Jedinečné podujatie svojho druhu vás môže inšpirovať a ukázať miesta, sôch o ktorých ste pred tým ani nevedeli. Počas prechádzky s dĺžkou 4 km môžete objaviť päť sôch, pamätníkov známych literárnych autorov (P. O. Hviezdoslav, Ľ. Štúr, S. Chalupka, M. Kukučín, S. Chalupka). O každom autorovi sa dozviete niečo nové a prečítajú sa aj ich najznámejšie diela a citáty. Každý môže prispieť svojimi vedomosťami a podeliť sa s nimi s komunitou.

Podujatie sa uskutoční vo štvrtok 15.9. v čase od 15:00 hod. do 17:00 hod. Stretnutie je na Račianskom mýte pri soche Hirošima. Vstup je voľný. Podujatie je realizované aj vďaka podpore Bratislavského samosprávneho kraja. Link na miesto stretnutia: https://bit.ly/3Qpq3hs.