Podporme spoločne Deň narcisov 2022

2866
Vicežupan Juraj Štekláč

Na Slovensku je veľa zbierok, ktoré každý rok pomôžu ľuďom v ťažkej životnej situácii. Pre ľudí s rakovinou je však zbierka narcisov tá najvzácnejšia. Pripnite si aj vy tento kvietok na podporu onkologicky chorých pacientov.

Dnes je Deň narcisov. Liga proti rakovine v tomto čase už tradične organizuje verejnoprospešnú zbierku na pomoc pacientom s týmto ochorením, koná sa už 26.krát! Prispieť môžete až do 6. mája. Vo štvrtok 28. apríla ste mohli stretnúť dobrovoľníkov Ligy proti rakovine aj na našom úrade na Sabinovskej 16 v Ružinove.

Informácie o zbierke sú dostupné na webe www.dennarcisov.sk alebo na Facebooku.

Prispieť sa dá tiež cez internet alebo formou SMS. Zbierku je možné podporiť zaslaním SMS na číslo 848. Hodnota správy je tri eurá. Prispieť sa dá aj zaslaním ľubovoľnej sumy na číslo účtu zbierky SK09 0900 0000 0054 5454 5454 alebo naskenovaním QR kódu. Ten je zverejnený na webe LPR. On-line a SMS zbierka trvá do 6. mája. Vo vybraných internetových obchodoch sa dá do zbierky prispieť aj kúpou trojeurového virtuálneho narcisu.

Liga proti rakovine vďaka zbierke realizuje viacero projektov. Medzi nimi napríklad onkoporadňu, má sieť onkopsychológov, poskytuje jednorazový finančný príspevok, organizuje podporné skupiny pre príbuzných a pozostalých, rodinné a relaxačné pobyty.