Nahrávam Udalosti

« Zobraziť všetky udalosti

  • This event has passed.

Prvá divadelná púť. Tulákova cesta krajinou slovenskej duše.

25. júna o 19:00 - 21:00

20€
Premiéra divadla Astorka Korzo ´90: Príhody tuláka po Slovensku

Milovníkom slovenských hôr je dobre známa Cesta hrdinov SNP a fenomén trasy po červenej značke. Náš divadelný hrdina Tulák ju nepoznal, náhodou sa po nej vybral, a ešte aj opačným smerom, z Devína na východ. Ale podobne, ako tisíckam účastníkom tejto slovenskej „púte“ aj jemu v mnohom pomohla formulovať si otázky o sebe a o svete.

Inscenácia Tulák je záznam o putovaní tuláka krajinou, ktorá by mu mala byť známa. Krajina je živý tvor, Tulák je živý tvor. Tulákova cesta Slovenskom hovorí o ich vzťahu, o ich láske, o hľadaní vzájomného porozumenia a pochopenia. Naznačuje veľa o slovenskej povahe, ktorou je konfrontovaný pri stretnutiach s náhodnými okoloidúcimi, často grotesknými a paradoxnými, ako život sám. Opojne ho zaskočí i krása slovenskej prírody, je ňou on, športovec a turista, očarený viac, ako čakal.

Spolu s Tulákom putuje ako jeho ženská sprievodkyňa Červená značka, osvieži ho žblnkotavá Studnička, prihovorí sa mu skúsený Kameň pri ceste, ale aj slávny spisovateľ z minulosti. Na partiu tenisu ho zase pozýva oligarcha, ktorý sa vynorí uprostred (vlastných) lesov, stretá podivného influencera, veliteľa miestnych hasičov, obľúbeného učiteľa, veselých výletníkov, ktorí ho poučia o nutnosti pripojiť sa na online mapu cesta snp, holandského turistu, aj návštevníčku z Čiech, natrafí na pravý stred Európy. Toto všetko je naša krajina a súčasť tulákovho príbehu.

Ak Cestu SNP poznáte, náš príbeh vám ju ukáže z nečakaného uhlu pohľadu.

Ak ju nepoznáte, možno sa už najbližšie letné dni stane vaším osudom.

Podrobnosti

Dátum:
25. júna
Time:
19:00 - 21:00
Cena:
20€
Udalosť Kategória:
Website:
https://www.divadlo.astorka.sk/event/685973/prihody-tulaka-po-slovensku

Organizátor

Divadlo ASTORKA Korzo ´90
View Organizátor Website

Miesto udalosti

Divadlo ASTORKA Korzo´90
Námestie SNP 33
Bratislava,
+ Google Map