Nahrávam Udalosti

« Zobraziť všetky udalosti

  • This event has passed.

BANDA 20 ROKOV NAŠEJ MUZIKY

27. novembra 2023 o 19:00 - 21:00

15€

Slávnostný program medzinárodne úspešnej world music skupiny BANDA a jej hostí pri príležitosti 20. výročia jej založenia.

Účinkuje BANDA, tanečná skupina PARTIA, speváčka Zuzana Homolová, spevácka skupina Ženy z Muzičky a gajdoš Juraj Dufek.

World music skupina BANDA slovakia je kapela, ktorá sa inšpiruje predovšetkým slovenskou tradičnou ľudovou hudbou, ale aj inými hudobnými žánrami a hudbou národov celého sveta. Na svojich koncertoch využíva hlavne akustické nástroje (a sample akustických nástrojov), ako aj bohaté vokály s rešpektom k tradícii a lokálnym osobitostiam, ale aj v novej, originálnej podobe. Členovia skupiny sú skúsení muzikanti rôznych žánrov a zároveň odborníci na ľudovú hudbu.

To sú oni:
Samo Smetana (husle, mandolína, spev)
Alžbeta Lukáčová (cimbal, heligónka, ústna harmonika, gajdica, spev)
Ivan Hanula (viola, mandolína, buzuki, panduri, spev)
Peter Obuch (kontrabas, koncovka, spev)
Igor Ajdži Sabo (bicie nástroje, etnické perkusie, spev)
Eva Brunovská (spev, keyboard)

Okrem pódiových koncertov doma, aj v zahraničí (Nórsko, Rakúsko, Nemecko, Maďarsko, Poľsko, ČR, Holandsko, Srbsko, Južná Kórea) a hudobno – tanečných programov, na ktorých spolupracuje s najväčšími tanečnými osobnosťami folklórneho tanca na Slovensku (Peter Vajda, Vlado Michalko, Laco Cmorej), skupina realizuje aj edukatívne programy (výchovné koncerty) pre deti s názvom BANDA deťom – Ľudová hudba kedysi a dnes a participuje na folklórno – tanečných workshopoch – Tanečných domoch.

Gerald Seligman, bývalý riaditeľ festivalu WOMEX a zakladateľ prestížneho world music labelu EMI Hemisphere po zhliadnutí koncertu napísal: „Banda je skupinou excelentných hudobníkov, ktorí prišli na to, ako pridať elementy súčasnej hudby do stáročia existujúcich tradícií bez toho, aby sa stratilo vzrušenie z nového a integrita starého“.

Oficiálny web

Youtube kanál

Podrobnosti

Dátum:
27. novembra 2023
Time:
19:00 - 21:00
Cena:
15€
Udalosť Kategória:
,
Website:
https://kulturavpetrzalke.sk/podujatie/banda-20-rokov-nasej-muziky

Organizátor

Kultúrne zariadenia Petržalky
Phone
+421268299200
Email
kzp@kzp.sk
View Organizátor Website

Miesto udalosti

Dom kultúry Zrkadlový háj