Nahrávam Udalosti

« Zobraziť všetky udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

KULTÚRNE LETO 2022 – OTVORENIE PETRŽALSKÉHO INFOCENTRA (PIC)

1. júla 2022 o 18:00 - 22:00

PRVÉ PETRŽALSKÉ INFOCENTRUM – PROJEKT KULTÚRNYCH ZARIADENÍ PETRŽALKY

Petržalka ako turistická destinácia nie je v dnešnej dobe taká nereálna predstava, ako by sa ešte pred pár rokmi mohlo zdať. Dôkazom je čoraz väčší záujem o túto mestskú časť Bratislavy nielen zo strany domácich, ale aj zahraničných návštevníkov. V blízkej budúcnosti, v súvislosti s dobudovaním električkovej trate, sa Petržalka stane ešte dostupnejšou pre návštevníkov prichádzajúcich z centra mesta.
Tieto skutočnosti, ako aj potenciál Petržalky a jej bezprostredného okolia, stoja za zrodom prvého Petržalského turistického informačného centra (PIC), ktoré bude poskytovať potrebné informácie o bohatých možnostiach trávenia voľného času, ktoré Petržalka svojim obyvateľom a návštevníkom ponúka. PIC bude informovať aj o destináciách a možnostiach Bratislavského kraja a má ambíciu stať sa vstupnou bránou do prihraničných oblastí Rakúska a Maďarska.
Infocentrum bude ponúkať okrem informácií o turistických zaujímavostiach pravého brehu Dunaja aj množstvo doplnkového tovaru, ktorý s Petržalkou súvisí. Sú to tričká s motívom Stromu života a papierové vystrihovačky tohto umeleckého diela, ktoré dnes stojí na Furdekovej ulici. V ponuke budú aj pohľadnice, grafiky s motívmi ôsmich monumentálnych malieb, ktoré sa kedysi nachádzali na bočných fasádach niektorých 12-poschodových domov, ako aj originálna ilustrovaná mapa – sprievodca po zaujímavých a nepoznaných miestach Petržalky, ktorej dala svoj jedinečný rukopis ilustrátorka Karolína Uherčíková.

Slávnostné otvorenie Petržalského infocentra bude v piatok 1. júla 2022 o 18:00 v DK Zrkadlový háj na Rovniankovej ulici 3 v Bratislave, v rámci otvorenia Kultúrneho leta.

Partneri projektu: MČ Petržalka, Bratislavský samosprávny kraj

18:00
Spolok Dychová hudba SPOJÁR
Mažoretky Alba Bratislava
otvorenie letnej Galérie medzi zrkadlami

19:00
DJ Faktor
tanečná zábava s karaoke

Podrobnosti

Dátum:
1. júla 2022
Čas:
18:00 - 22:00
Udalosť Categories:
, , , , ,
Webstránka:
https://www.kzp.sk/podujatie/kulturne-leto-2022-otvorenie

Organizátor

Kultúrne zariadenia Petržalky
Phone
+421268299200
Email
kzp@kzp.sk
View Organizátor Website

Miesto udalosti

Dom kultúry Zrkadlový háj