Nahrávam Udalosti

« Zobraziť všetky udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

PACHO – „Zbojník z Hybe“

17. novembra 2022 o 19:00 - 23:00

38 €
Muzikál na motívy poviedky Petra Jaroša

Pacho je paródiou na zbojnícke legendy aj na nás samých. Na jednej strane lyrická existenciálna poézia, na druhej strane tancujúci, padajúci a lietajúci groteskne karnevalový svet. Pacho nie je len vtipný samorast, ale i glosátor, ktorý presne pomenováva, čo sa okolo neho deje.

Pacho je Človek – typ antihrdinu, ani nie pekný, ani nie vysoký, nie príliš mocný, nie veľmi drsný. Je jemný a citlivý, ako Slováci, tiež zádumčivý a nešťastne zamilovaný. Intelektuál, ktorý sa dostane do prostredia tzv. uhorského folklóru a stáva sa veliteľom zbojníkov.

Umelecká agentúra Mystik v spolupráci s Kultúrnymi zariadeniami Petržalky uvádza nové muzikálové spracovanie príbehu tohto hrdinu v príťažlivom podobenstve s prvkami moderného cirkusu, nezabudnuteľných gagov z filmu Pacho, hybský zbojník (1975), ktoré už dnes aj zľudoveli…

Mimoriadne emotívne a metaforicky bohaté libreto Jakuba Nvotu, autorská hudobná tvorba a piesne Martina Geišberga plné poézie zvukov sprevádzané jedinečnou poetikou, ktorá oslovuje všetky generácie, strhujúce artisticko – cikrusové a bojové choreografie Helenky Škovierovej a majstra bojového umenia Petra Nůseka, veľkolepá a originálna scénická  výprava Pavla Andraška a kostýmová výprava presahujúca až fashion show Veroniky Vartíkovej

Tvorcovia:
Scenár a réžia: Jakub Nvota
Hudba a piesne: Martin Geišberg
Pohybová spolupráca: Michal Dudáš
Kostýmová výprava: Veronika Vartíkova
Scéna: Pavol Andraško
Akrobacia a bojové umenie: Helenka Škovierová, Petr Nůsek

Účinkujú:
Tomáš Grega, Csongor Cassai, Braňo Jobus, Broňa Kovalčíková, Tomáš Palonder, Adela Mojžišová, Jana Valocká, Silvia Soldan, Peter Kadlečík, Jakub Janotík, Martin Macko, Filip Biro, Sára Polyaková a ďalší.

Podrobnosti

Dátum:
17. novembra 2022
Čas:
19:00 - 23:00
Cena:
38 €
Udalosť Kategória:
Webstránka:
https://www.ticketportal.sk/event/PACHO-Zbojnik-z-Hybe

Organizátor

Kultúrne zariadenia Petržalky
Phone
+421268299200
Email
kzp@kzp.sk
View Organizátor Website

Miesto udalosti

Dom kultúry Zrkadlový háj