Nahrávam Udalosti

« Zobraziť všetky udalosti

  • This event has passed.

Popolvár | Bratislavské bábkové divadlo NAŽIVO

15. mája 2021 o 14:30 - 15:15

6€
Milí diváci, v Bratislavskom bábkovom divadle máme pre vás brány dokorán otvorené a veľmi radi vám po takmer 5 mesiacoch zahráme naživo.
Úvodom by sme vám radi ponúkli náhradné termíny za predstavenia, ktoré sme museli zrušiť ešte v decembri. Ako prvý sa tak na rad dostáva Popolvár, ktorý vás srdečne pozýva na najbližšie reprízy v sobotu 15. 5. o 14:30 a vo štvrtok 20. 5. o 18:00. Predaj vstupeniek zatiaľ realizujeme len elektronicky cez https://babkovedivadlo.maxiticket.sk/. V rámci ochrany prírody lístky nie je potrebné tlačiť, stačí ich mať uložené v telefóne.
Ihneď, ako to bude možné, spustíme pre vás aj priamy predaj lístkov v pokladni na Škultétyho 5.
Od 3. 5. 2021 sa riadime podmienkami kultúrneho semaforu, ktorý určuje pravidlá pre organizovanie hromadných podujatí s ohľadom na jednotlivé fázy pandemickej situácie.
V 1. stupni varovania je povolená len 50 % kapacita sály – tzn. 84 ľudí, pričom v hľadisku budeme obsadzovať každý druhý rad a diváci budú usádzaní šachovnicovo.
Návštevníci sa budú musieť pri vstupe do divadla preukázať platným negatívnym PCR-RT/LAMP testom nie starším ako 72 hodín alebo Ag testom nie starším ako 24 hodín. Táto povinnosť neplatí pre deti do 10 rokov.
Vstup do sály bude umožnený len s rúškom či respirátorom v zmysle aktuálneho nariadenia hygienikom.
V divadle dodržiavame všetky potrebné hygienické a bezpečnostné opatrenia. Po každom predstavení prebehne kompletná dezinfekcia priestorov a dotykových plôch.
Prevádzkovateľ internetovej stránky a systému Maxiticket spolu s naším divadlom sú povinní po dobu 2 týždňov od konkrétneho podujatia uchovávať telefonický alebo mailový kontakt každého platiaceho návštevníka, a to za účelom dohľadania kontaktov v prípade vzniku ohniska nákazy a poskytnúť ich RÚVZ.
Ďakujeme vopred všetkým za rešpektovanie nariadení. My sme pripravení, chýbate nám už len vy. Vidíme sa NAŽIVO.

Popolvár
Vhodné pre deti od 3 rokov.
Dĺžka predstavenia: 45 minút.
Popolvár? Škaredé káčatko medzi ľuďmi. A medzi Slovákmi. Dobšinského kultový príbeh o ufúľanom lenivcovi a jeho prerode na „najväčšieho na svete“. Ako je možné, že sa z hanby rodiny stane hviezda krajiny čo zachráni princeznú aj pred černokňažníkom a jeho neohraničenou mocou? Popolvár je záhadou. Alebo ani nie? Možno si len neveril a nikto neveril jemu. Dobrodružná bábková inscenácia o pohľade na samého seba ako aj iných, o sebavedomí, pýche a krivých zrkadlách.
Slovenskej klasiky sa ujali tvorcovia z legendárneho českého divadla Buchty a loutky. Nekonvenčne, s humorom a odvážne skombinovali dve verzie tohto príbehu: Popolvár hnusná tvár a Popolvár najväčší na svete.
Predloha: Pavol Dobšinský
Réžia: Marek Bečka, Zuzana Bruknerová, Radek Beran
Text: kolektív a Kateřina Schwarzová
Dramaturgia: Peter Galdík
Scéna, kostýmy: Markéta Plachá
Bábky: Soňa Mrázová
Hudba: Vít Brukner
Hrajú: Michal Adam, Mirka Dudková, Róbert Laurinec, Ľubomír Piktor, Lukáš Tandara
Inšpícia: Daniel Bilský a. h.
Fotografie: Juraj Starovecký

Podrobnosti

Dátum:
15. mája 2021
Time:
14:30 - 15:15
Cena:
6€
Udalosť Kategória:
,
Udalosť Tags:
, , ,
Website:
https://babkovedivadlo.maxiticket.sk/

Organizátor

Bratislavské bábkové divadlo
Phone
0905616540
Email
prevadzka@babkovedivadlo.sk
View Organizátor Website

Miesto udalosti

Bratislavské bábkové divadlo
Škulétyho 5
Bratislava, 83104 Slovenská republika
+ Google Map
View Miesto udalosti Website