Podunajské Biskupice ponúkajú pomoc študentom v období dištančného vyučovania

949

V prípade ak v Biskupiciach, žijú rodiny, ktoré majú v období dištančného vyučovania nečakané a neplánované výdavky so zabezpečením elektronickej komunikácie svojich detí so školami.

Mestskej časti záleží na tom, aby vzdelanie bolo aj naďalej dostupné pre všetky deti, bez ohľadu na sociálnu situáciu, v ktorej sa ich rodiny nachádzajú. Biskupice ponúkajú poskytnutie jednorazovej finančnej pomoci v náhlej núdzi až do výšky 150 eur. Peniaze je možné využiť napríklad na nákup počítača, notebooku, klávesnice, web kamery, mikrofónu, reproduktoru k PC, úhradu internetového pripojenia.

Žiadosť o príspevok si uplatníte podaním žiadosti o peňažnú a vecnú pomoc v čase náhlej núdze, ktorá je k dispozícii na webovej stránke mestskej časti alebo je k dispozícii na oddelení sociálnych vecí. Žiadosť nájdete TU.

K žiadosti je potrebné priložiť napr. pokladničný doklad o zakúpení vyššie uvedených zariadení. Bližšie informácie Vám poskytnú na oddelení sociálnych vecí na telefónnom čísle 02/40207217, 40207222.

Zdroj: Podunajské Biskupice