Podvodníci sa opäť snažia využiť koronavírus vo svoj prospech

785

Podvodníci opäť úradujú. Tentoraz sa zamerali na seniorov, ktorým zatelefonujú so zámienkou, že sa ich príbuzný nachádza v nemocnici v kritickom stave s ochorením COVID-19, pričom ihneď potrebuje lieky, ktoré sú podľa ich slov spoplatnené.

Polícia Slovenskej republiky upozorňuje seniorov, aby nikdy nedávali peniaze cudzím ľuďom. Ak máte akékoľvek pochybnosti, kontaktujte políciu.

Pre seniorov je aj v súčasnej núdzovej situácii pripravený leták „Seniori, sme tu pre vás“, kde nájdete rady a tipy, ako sa nestať obeťou podvodníkov. Nájdete ho medzi ostatnými brožúrami https://prevenciakriminality.sk/p/brozury Na podobné prípady upozorňujú aj prostredníctvom Desatora bezpečného seniora, ktorého všetky diely nájdete na YouTube kanáli https://youtu.be/UowKJrdKDY8.

Ak ste sa stali obeťou podvodu, o svojom prípade sa môžete informovať v informačných kanceláriách pre obete trestných činov v každom krajskom meste osobne, telefonicky alebo prostredníctvom online formuláru na webe https://prevenciakriminality.sk/p/potrebujem-pomoc.

Zdroj: Polícia SR; Prevencia kriminality