Pokutu za nenosenie rúška budú policajti dávať aj v prírode

3800

Miesta stvorené na relax a šport sa posledné týždne plnia ľuďmi. Polícia je už pripravená dávať tvrdé sankcie za nenosenie rúška aj na týchto miestach.

Na bežných uliciach majú rúška už prakticky všetci, no na miestach, kde sa športuje, to celkom neplatí. Je pochopiteľné, že športovanie v rúšku nie je vôbec príjemné a prekáža pri výkone, no určite by ste ho mali mať na sebe, keď sú v blízkosti iní ľudia. Nestačí si ho nasadiť iba vo chvíli, keď sa stretávate.

Športovci totiž dýchajú zhlboka, čím zvyšujú riziko, že môžu nakaziť seba či druhých. Výskumy ukazujú, že počas behania je bezpečná vzdialenosť medzi bežcami, ktorí idú za sebou, až 10 a viac metrov.

Hliadky Mestskej polície budú v nasledujúcich dňoch intenzívne kontrolovať dodržiavanie pravidiel práve na obľúbených miestach pre rekreáciu v Bratislave. Okrem informovania a dohovárania pri nedodržaní opatrení vám môžu udeliť aj blokovú pokutu. Magistrát upozorňuje, že pri závažných porušeniach na miestach s vyššou koncentráciou ľudí, hliadky tieto pokuty skutočne udeľovať budú.