Polícia: Podvodníci zneužívajú koronavírus k novým spôsobom podvodov na senioroch

1693

Podvodníci sa neštítia zneužívať aj momentálnu situáciu a skúšajú nové praktiky na najzraniteľnejších. Predajom vysoko ochranného rúška, kvalitného dezinfekčného prípravku, vykonania rýchlych testov na prítomnosť COVID-19 v pohodlí domova sa podvodníci snažia dostať do obydlia starších ľudí a vylákať od nich finančnú hotovosť.

Keďže najmä seniori by svoje domovy mali opúšťať len v nevyhnutných prípadoch, pripravila bratislavská polícia pre nich krátke video s preventívnymi radami. Upozornenia chcú staršiemu obyvateľstvu poskytnúť aj prostredníctvom sociálnych sietí a preto ak viete, pomôžte či už zdieľaním videa alebo posunutím rád a odporúčaní seniorom vo vašom okolí, aby boli ostražití voči prípadným podvodníkom a takto ich môžeme spoločne lepšie ochrániť.

SENIORI👨‍🦳👱‍♀️, AJ POČAS COVID-19 SME TU PRE VÁS! POLÍCIA👨‍✈️ + NAŠI SLEDOVATELIA FB 👀= VÁS SPOLOČNE OCHRÁNIME❗INFORMUJTE SENIOROV ALEBO ZDIEĽAJTE🙏 Podvodníci sa neštítia zneužívať momentálnu situáciu a skúšajú na senioroch nové praktiky. Pod zámienkou predaja vysoko ochranného rúška, kvalitného dezinfekčného prípravku, vykonania rýchlych testov na prítomnosť COVID-19 v pohodlí domova či ponuky nákupu sa snažia podvodníci dostať do obydlia starších ľudí a vylákať od nich finančnú hotovosť.Túto zraniteľnú skupinu sme o podomových podvodníkoch a ich praktikách informovali aj v bratislavských uliciach a to najmä na miestach, kde je predpoklad ich pohybu.Letáčiky s preventívnymi radami sme rozdávali v blízkosti obchodov v čase vyhradenom pre seniorov, v blízkosti lekární, drogérií a neopomenuli sme ani mestskú hromadnú dopravu či železničnú stanicu.Taktiež sme upozorňovali na povinnosť nosenia rúšok.Tých, ktorých sme nezastihli sme oslovili letákom na obytných domoch.Keďže najmä seniori by obydlia mali opúšťať len v nevyhnutných prípadoch, pripravila bratislavská polícia pre nich krátke video s preventívnymi radami.Jeden zo spôsobov, ktorým by sme radi oslovili túto dôverčivú skupinu obyvateľstva ste práve VY-naši sledovatelia facebooku👍👀 a preto:❗Pomôžte nám zdieľaním videa alebo posunutím rád a odporúčaní – seniorov vo vašom okolí upozorniť, obrniť ich dôveru voči podvodníkom a tak ich spoločne ochrániť❗ Ďakujeme🙏

Uverejnil používateľ Polícia SR – Bratislavský kraj Nedeľa 12. apríla 2020

Zdroj: FB