Posledná nočná cyklojazda Sencom bude 19. augusta

623

Tretia nočná cyklojazda mestom Senec sa uskutoční 19. augusta o 20:30. Čaká na vás aj krátky sprievodný program a aktivity najmä pre deti.

Nezabudnite si doma kartičky na zbieranie pečiatok za účasť. Na poslednej tohtoročnej cyklojazde počas Európskeho týždňa mobility 16. septembra sa bude žrebovať o hodnotné vecné ceny.

„Na augustovej nočnej cyklojazde chceme prekonať minuloročný rekord, kedy mestom spolu bicyklovalo až 408 cyklistov. Preto pozývame cyklistov aj zo širokého okolia. Možno spoločne porazíme aj Bratislavu, ktorá stále drží rekord v počte účastníkov na podobnom podujatí,“ približuje mesto na sociálnej sieti.

Na konci trate sa pred Mestským kultúrnym strediskom môžete osviežiť aj na Pivnom festivale. „Nočné cyklojazdy mestom nie sú o rýchlom pretekaní, ale o tom, aby sme si na osvetlenom bicykli užili krásne prostredie nočného Senca a Slnečných jazier. Je aj o zviditeľnení cyklistov, ktorí sú tiež účastníkmi cestnej premávky a prispievajú k čistejšiemu životnému prostrediu a zníženiu množstva áut na cestách v našom meste,“ dodáva mesto.

Zdroj: Mesto Senec