Poznáme víťazov ankety Kanoista roka 2022

711
Predseda BSK Juraj Droba udeľuje ocenenie Alexandrovi Slafkovskému
Predseda BSK Juraj Droba udeľuje ocenenie Alexandrovi Slafkovskému

Slovenská kanoistika je výnimočne úspešná. Naši kanoisti zbierajú medaily po celom svete a najväčšie talenty boli 31. januára ocenené aj v ankete Kanoista roka.

Slávnostné vyhlásenie výsledkov sa konalo v utorok popoludní v Bratislave. Víťazmi sa stala Bianka Sidová, ktorá uspela spomedzi športovcov z hladkej vody a Alexander Slafkovský, ktorý preteká na divokej vode. Do Siene slávy uviedli Vojtecha Potočného za vodný slalom, Attilu Szabóa za rýchlostnú kanoistiku a za celoživotný prínos Istvána Székelya a in memoriam Ľubora Štarka.

Som presvedčený, že potenciál tohto krásneho športu je obrovský. Možno je to aj tým, že na Slovensku máme perfektné miesta na tréningy, a to na rýchlostnú kanoistiku aj divokú vodu. Veľmi vám ju odporúčam aj ako rekreačný šport, choďte si na jar zapádlovať na niektorom ramene Dunaja, odvážni do Čunova na kanál. Kľudne aj v rámci firemného tímbuildingu. V utorok som sa vo Vodárenskom múzeu zúčastnil oceňovania v ankete Kanoista roka 2022 a mám obrovskú radosť najmä z mladých talentov. Veľmi držím palce. Attila Szabó do siene slávy bol pre mňa vrchol popoludnia,“ povedal po vyhlásení výsledkov župan Juraj Droba, ktorý sa zúčastnil slávnostného podujatia.