Predstavenie v oblakoch: Toto sú Medzinárodné letecké dni SIAF 2021

5905

Nad Bratislavským krajom lietajú historické lietadlá aj stíhačky. Pozývame vás na SIAF 2021.

Viac ako 30 letových a vyše 40 statických ukážok na zemi je pripravených na Medzinárodných leteckých dňoch SIAF 2021, ktoré sa konajú tento víkend (4. – 5. 9.) na letisku Kuchyňa/Malacky. Zúčastňuje sa na nich 13 krajín sveta. „Okrem leteckých ukážok vás čakajú aj pozemné ukážky s Policajným zborom, Vojenskou políciou, špeciálnymi silami či záchranným hasičským zborom,“ priblížil výkonný riaditeľ Medzinárodných leteckých dní SIAF Ivan Hůlek. Pestrý program vás tak čaká vo vzduchu aj na zemi. Uvidíte najmodernejšie stroje, ale aj historické skvosty. Tu je pár záberov z prvého dňa a tešíme sa na vás aj v nedeľu.

Na leteckých dňoch nájdete aj stánok Bratislavského kraja (Bratislava region), kde si môžete vyskúšať virtuálnu prehliadku či vyhrať zaujímavé ceny v kolese šťastia. Srdečne vás pozývame! Nájdete nás vedľa hlavného pódia.

Letecké dni trvajú celý víkend, srdečne vás pozývame!

SIAF je každoročne najprestížnejšou leteckou udalosťou, ktorá je zároveň aj najnavštevovanejším podujatím na území Slovenska. Spája a kombinuje to najlepšie z unikátnej akrobatickej, vojenskej a civilnej leteckej show, za ktorou cestuje množstvo fanúšikov a priaznivcov leteckej techniky z celej Európy. Podujatia sa zúčastňujeme aj my a návštevníkom prezentujeme to najzaujímavejšie z Bratislavského kraja, navštívte stánok Bratislava Region Tourism.

Fotoalbum

Ďalšie fotografie z podujatia si môžete pozrieť kliknutím SEM.

Pár zaujímavostí z programu

Účasť potvrdilo aj Britské kráľovské letectvo, ktoré sa na statickej ukážke predvedie návštevníkom s vrtuľníkom PUMA HC.Mk2. Vrtuľník sa využíva v rôznych bojových úlohách, vrátane taktického pohybu vojakov, zbraní, streliva a zásob na bojiskách, ako aj na lekárske pohotovosti v prvej línii. Využíva sa tiež pri evakuáciách nebojujúcich osôb a pri humanitárnych operáciách a operáciách na odstraňovanie následkov katastrof.

Lákadlom pre návštevníkov SIAF-u 2021 je aj premiéra historickej stíhačky Hawker Hurricane Mk.IV., premiéra Airbus A400M, historický bonbónik v podobe MiG-15, premiéra L-39NG, premiéra CH-47F Chinook a aj jedinečné vystúpenie The Flying Bulls na čele s Felixom Baumgartnerom.

Celý program nájdete TU.

Vstupenky na podujatie kúpite TU.