Práce na novej stanici mestskej polície v Pentagone sú v plnom prúde

1055

Policajná stanica v Pentagone bude otvorená koncom leta 2022 a spolu s ňou bude spustený aj rozšírený kamerový systém v danej lokalite. Stanica sa stane centrom prvého kontaktu, aby polícia vedela okamžite zasiahnuť v Pentagone a okolí.

„Stálou prítomnosťou mestských policajtov v novej stanici chceme zvýšiť bezpečnosť v lokalite, ktorá má dlhodobé problémy s ľuďmi, ktorí užívajú alebo predávajú drogy. Dúfam, že po jej otvorení ľudia pocítia výrazné zlepšenie bezpečnosti,“ priblížil primátor Bratislavy Matúš Vallo na sociálnej sieti.

V Pentagone už opravili a zlepšili verejné osvetlenie a v spolupráci s mestskou časťou Vrakuňa bola upravená zeleň tak, aby sa zvýšila prehľadnosť priestoru. „Zintenzívnili sme spoluprácu štátnej a mestskej polície no a prostredníctvom špeciálnej grantovej výzvy podporujeme prevenciu, bezpečnosť a znižovanie rizík vykonávaných mimovládnymi organizáciami,“ dodal.

Mestská polícia zvýšila v Pentagone intenzitu nočných i denných hliadok a Mestský terénny tím prevádzkuje poradenskú miestnosť pre ľudí v náročných situáciách, ako napríklad pri ohrození stratou bývania, ťažkostiach s prácou alebo zadlžením. Sekcia sociálnych vecí už čoskoro spustí program komunitných asistentov.

Zdroj: Matúš Vallo má rád Bratislavu