Z týchto dôvodov by ste nemali odkladať očkovanie

1020

Okrem praktických dôvodov existujú aj nepraktické dôvody. Očkovaním pomáhate nielen sebe, ale aj vášmu okoliu a celej spoločnosti, približujete nás ku kolektívnej imunite a prispievate k tomu, aby sme spoločne ľahšie zvládli ďalšiu vlnu pandémie.

Tu je 5 praktických dôvodov prečo neodkladať očkovanie:

Letná dovolenka

Počítajte s tým, že plnú imunitu nadobudnete až dva týždne po podarí druhej dávky vakcíny – čím skôr budete mať očkovanie za sebou, tým jednoduchšie sa vám bude plánovať bezpečná letná dovolenka.

Na terasách bez rizika

S uvoľňovaním opatrovaní rastie množstvo príležitostí pre stretnutia, ale aj pre šírenie Covidu. Po očkovaní si môžete otvorené terasy a stretnutia s priateľmi vychutnať naplno a bez obáv.

Bezpečné stretnutia s rodinou

Aj pri klesajúcich počtoch nových prípadov stále platí, že návštevou môžete ohroziť starších rodinných príbuzných. Po zaočkovaní seba aj ich sa týmto už trápiť nemusíte.

Nemusíte sa testovať, ani izolovať

Zaočkovaní ľudia sa nemusia chodiť testovať a nemusia sa izolovať po úzkom kontakte s infikovaným. Ak vás už unavuje Covid téma, po očkovaní si od nej budete môcť dopriať konečne pokoj.

Rýchlejší návrat do normálu

Čím viac nás bude zaočkovaných, tým väčší predpoklad pre rýchlejšie uvoľňovanie opatrení a tým sa dočkáme koncertov, festivalov a života bez obmedzení s kolektívnou imunitou.

Zaregistrujte sa na očkovanie proti Covidu-19 https://vakcinacia.nczisk.sk/registracia.

Zdroj: Ministerstvo zdravotníctva SR