Pre rodičov: Ako eliminovať návštevy urgentu

1552

Odborníci z Národného ústavu detských chorôb vyvinuli aplikáciu ktorá eliminuje návštevy urgentu. Aplikácia vás jednoducho prevedie jednotlivými diagnózami a rovnako vám odporučí, či máte, alebo nemáte ísť k lekárovi.

Aplikácia NUDCH je zameraná pre rodičov vo veku 20-35 rokov, ktoré nemajú často dostatok skúseností pre hodnotenie príznakov svojho dieťaťa počas ich vývoja v rannom veku a v drvivej väčšine prípadov ak nastane zdravotná komplikácia u dieťaťa sú rodičia nútení navštíviť pohotovosť alebo nemocnicu.

Pre odstránenie urýchleného rozhodnutia navštíviť zdravotnícke zariadenie bude aplikácia poskytovať dotazník pre rýchlu diagnostiku dieťaťa s následnou evaluáciou jeho stavu výsledkom. Aplikácia pri zhoršenom výsledku poskytuje navigáciu k najbližšiemu zdravotníckemu zariadeniu a v najhoršom prípade až privolanie rýchlej zdravotnej pomoci.

Aplikácia bude slúžiť taktiež ako osobný asistent pre rodičov, ktoré si budú môcť zaznamenávať rast (výšku, váhu) svojich detí, časy očkovaní, budú im zasielané notifikácie ohľadom expirácie očkovania, zaznamenávanie známych alergií, notifikácie so želaním pri výročí narodenia ich dieťata, zdieľanie dieťaťa medzi rodičmi atď.

Aplikáciu si zadarmo môžete stiahnuť na oboch typoch operačného systému:

App Store: https://apps.apple.com/sk/app/nudch/id1466593315
Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=sk.nudch.app