PRECESTUJ EURÓPU V MINIVANE!

295

Počuli ste už o Road Trip Project? Vďaka tomuto projektu máte možnosť zažiť jedinečné dobrodružstvo a cestovať naprieč Európou v minivane. Tento projekt vznikol z iniciatívy Generálneho riaditeľstva pre regionálnu a mestskú politiku (DG REGIO), ktoré je zodpovedné za politiky Európskej komisie pre regióny a mestá. 

Regionálna politika EÚ sa zameriava na všetky regióny a mestá v Európskej únii s cieľom posilniť ich hospodársky rast a zlepšiť kvalitu života ľudí. Je tiež výrazom solidarity, pričom sa podpora zameriava aj na menej rozvinuté regióny.

Nábor cestovateľov sa začal 24. júna a končí sa 24. júla. Doteraz vytvorilo svoj profil o niečo viac ako 3100 mladých ľudí, ktorí sú pripravení zažiť dobrodružstvo svojho života. Tímy vycestujú  konca augusta a cestovať budú až do konca septembra. Počas svojej cesty budú prechádzať desiatkami regiónov naprieč celou Európou, v ktorých budú spoznávať miestny spôsob života a lokálnu kultúru. Cieľom projektu je to, aby mladí ľudia spoznali Európu z trochu inej perspektívy. 

Naplánované sú dve trasy, jeden tím pôjde zo Švédska na Kanárske ostrovy, zatiaľ čo druhý pôjde z Írska na Cyprus. Každý tím bude mať kameramana, copywritera, fotografa a moderátora. Dokumentovať budú všetky svoje cesty a podelia sa o najzaujímavejšie udalosti na webovej stránke projektu a sociálnych sieťach.

Viac informácií o  Road Trip Project nájdete na oficiálnych stránkach: https://roadtriproject.eu 

FOTO: RoadTripProject