Prehľad najdôležitejších zmien na hraniciach

2304

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky upozorňuje na vyhlášku, ktorá platí od dnes 16. novembra.

  • V zozname menej rizikových krajín sa budú nachádzať už len Austrália, Čína, Fínsko, Grécko, Island, Japonsko, Južná Kórea, Nórsko, Nový Zéland a Taiwan.
  • Vypadnú z neho Bulharsko, Cyprus, Estónsko, Dánsko, Írsko, Kanada, Lichtenštajnsko, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Monako, Nemecko, Poľsko, Rakúsko, San Maríno, Slovinsko, Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska, Švajčiarsko, Švédsko, Taliansko a Vatikán.
  • Režim výnimiek platný na hraniciach s Českou republikou sa za rovnakých podmienok bude uplatňovať aj na hraniciach s Poľskom, Maďarskom a Rakúskom (napríklad študenti, tréningy športových klubov, poľnohospodári, umelecká činnosť a pod.)
  • Ruší sa antigénové testovanie na hranici s Ukrajinou

A ako bude vyzerať režim na hraniciach? Obrázok opisuje postup pri príchode na územie Slovenskej republiky z červených krajín EÚ a z červených krajín mimo EÚ.

Informácia k pendlerom: Od pondelka pre nich platia pravidlá ako doteraz, to znamená, že pri prechode cez hranice sa nemusia preukazovať žiadnym testom, no musia mať potvrdenie o výkone práce, ktoré je možné nájsť vo vyhláške ÚVZ SR TU (str. 59).

Zdroj: Úrad verejného zdravotníctva