Prezidentka: Na jednom vysvedčení život nestojí, je to spätná väzba

620

Na jednom vysvedčení život nestojí, ide o spätnú väzbu, a ak sa niekomu nepodarilo, v budúcnosti známky možno opraviť. Pri príležitosti konca školského roka to uviedla prezidentka SR Zuzana Čaputová. Zároveň poďakovala všetkým žiakom i učiteľom za ich celoročné úsilie.

„Blahoželám všetkým k vysvedčeniam. Samozrejme, na jednom vysvedčení život nestojí a je to spätná väzba, ak sa niekomu nepodarilo, aby sa v budúcnosti tie známky vylepšili,“ povedala. Zároveň ocenila všetkých žiakov, ktorí vo svojich triedach vytvárali inšpirujúce, priateľské a podporné prostredie. „Lebo aj to je veľmi dôležité, aby sme boli k sebe empatickí a vnímaví,“ skonštatovala.

Hlava štátu poďakovala všetkým žiakom, ale aj učiteľom za ich celoročné úsilie dosiahnuť čo najlepšie výsledky. Zároveň im, ako aj nepedagogickému personálu škôl popriala oddychové prázdniny a leto. „Aby si ho užili a načerpali sily do ďalšieho školského roka,“ dodala.

Pri príležitosti konca školského roka prezidentka navštívila Základnú školu na Železničnej ulici v Bratislave. „Je veľmi výnimočná tým, akí ľudia tu pracujú a ako pristupujú k svojej práci, pretože škola sa venuje inklúzii, začleňovaniu detí, ktoré majú špeciálne potreby alebo zdravotné znevýhodnenie,“ priblížila. Ocenila, že škola sa venuje dôležitým témam, ako je ekológia alebo duševné zdravie. „Videla som naozaj nádherné, tvorivé, inšpirujúce priestory, ale najmä ľudí, ktorí to robia od srdca,“ dodala.

Zdroj: TASR