Pri SOŠ pedagogickej v Modre pribudlo nové exteriérové ihrisko

568

Nová Octago zostava na ihrisku pri Strednej odbornej škole pedagogickej v Modre je prístupná verejnosti na cvičenie a posilňovanie. V jednej časti nájdete workoutovú zostavu s ôsmimi stanovišťami s kapacitou deväť osôb. V druhej sú osadené štyri fitness stroje, ktoré vám umožnia posilňovanie rúk a nôh, precvičovanie brušných, chrbtových, sedacích aj prsných svalov. Na ihrisku je osadená informačná tabuľa, ktorá pomôže aj laikom ako stroje správne používať.

„Pod zostavou je bezpečnostná gumová dlažba, ktorú z časti financovala Nadácia Tatra banky vo výške 1300 eur. S cieľom pomôcť vo verejnoprospešnej oblasti „ochrana a tvorba životného prostredia“ pomáhalo 16 zamestnancov banky pri terénnych úpravách. Vyčistili ihrisko po montáži jednotlivých fitness prvkov, vyrovnali terén, pohrabali a valcovali plochy, ktoré následne vysiali trávou,“ približuje mesto Modra na sociálnej sieti.

Na obvodovom betónovom múriku v blízkosti ihriska mesto umiestnilo drevené sedenie, opravili lavičku a osadili nový smetný kôš.

Zdroj: Mesto Modra; Foto: Lucia Mandincová