Príďte sa pokochať Kochovou záhradou aj v zimnom období

490

Históriu v Bratislave cítiť na každom kroku. Nie je to len Michalská veža a hrad, ale aj menej nápadné miesta, ktoré dotvárajú charakter mesta a v ktorých sa cítime jednoducho dobre. Napríklad Kochova záhrada, kvalitný historický verejný priestor uprostred mesta, ktorú hlavné mesto Bratislava v lete po rokoch obnovilo a sprístupnilo.

Záhrada z 30. rokov minulého storočia pôvodne slúžila výhradne návštevníkom Kochovo sanatória, neskôr dlhé roky za zavretými bránami neslúžila nikomu a postupne len chátrala. Od augusta je otvorená pre všetkých.

„Za sprístupnením bolo množstvo práce, no stálo to za to. Od júna, kedy mesto priestor získalo od Ministerstva vnútra, sme z tejto národnej kultúrnej pamiatky vyviezli viac ako 10 ton biologického aj komunálneho odpadu, ktorý sa tu za dlhé roky nazbieral. Priestory sme vyčistili od graffiti, zabezpečili sme dôležité bezpečnostné orezy starých drevín, upravili sme chodníky, osadli sme bratislavské lavičky, informačné tabule a tiež bezpečnostnú kameru napojenú na Mestskú políciu. A v najbližších rokoch bude nasledovať komplexná revitalizácia pod dohľadom Krajského pamiatkového úradu,“ približuje mesto na sociálnej sieti.

Záhrada je aj v zime otvorená od pondelka do piatku od 14:00 do 20:00 a počas víkendov od 11:00 do 20:00. Vojdete do nej z Bartoňovej ulice.

Zdroj: Matúš Vallo má rád Bratislavu; Foto: Dominika Bolgáčová