Projekt kiná spolu. Nápad ako nestratiť kontakt s divákmi

863

Nová sieť prepojí kamenné aj virtuálne slovenské kiná. Ide o spoločný nápad slovenských kinárov, ktorí chcú zjednotenými silami ostať v kontakte so svojimi divákmi v dobrých aj zlých časoch.

„Kinaspolu je projekt slovenských kinárov pre slovenských kinárov. Nápad, ako nestratiť svoje publikum a hrať v tradičných aj netradičných sálach, ale aj v mobiloch, počítačoch a televíziách. Nápad, ako nestratiť kontakt miestneho kinára s miestnym publikom a ako ponúkať filmovú festivalovú kultúru moderne, otvorene a inak”, predstavuje nový koncept Roman Zatlukal, dramaturg kín v Modre a v Pezinku.

Ako to funguje?

Programovanie a nákup prebieha prostredníctvom jednotlivých kín, ktoré sa do projektu zapojili. Stačí navštíviť ich webovú stránku, v našom prípade Kina Mier Modra www.kinomodra.sk, vyhľadať si film v programe #kinaspolu a zakúpiť si obvyklým spôsobom lístok v jednotnej cene 4,00€. Po jeho zakúpení získate e-mail kód, ktorý je možné použiť iba raz na konkrétny film. Ďalší kód platí pre 7-dňový vstup do Edisonline.sk. Vstup do virtuálnej sály nájdete na webe www.kinaspolu.sk. Predaj vstupeniek končí pol hodinu po začiatku premietania.

Zakladajúcimi členmi sú Kino MIER Modra, Kino PKC Pezinok, Kino Záhoran Malacky, Kino Zálesie v Zálesí, Kino Junior Levice, Kino Šaľa a Kino Film Europe v Bratislave.

Viac informácií a program virtuálnej kinosály nájdete na www.kinaspolu.sk.

Zdroj: Modranské zvesti