Projekt obnovy centrálneho námestia na Východnom v Rači ide do finále

468

Projekt revitalizácie centrálneho námestia na Východnom v bratislavskej mestskej časti Rača sa blíži do finále. Informovala o tom mestská časť Rača na svojej web stránke.

„Máme hotový projekt pre stavebné povolenie, množstvo vyjadrení od dotknutých orgánov, vytýčenie sietí a aktuálne čakáme na posledné vyjadrenie odboru životného prostredia Okresného úradu Bratislava,“ uviedla samospráva. Priblížili, že zároveň rokujú s magistrátom a Dopravným podnikom Bratislava s cieľom otočenia zastávky mestskej hromadnej dopravy tak, aby bola súbežne s komunikáciou, pričom bude vymenený aj súčasný betónový prístrešok za nový.

Námestie po kolaudácii bude podľa mestskej časti oficiálne premenované na „Námestie Eduarda Wenzla“. Projekt by tiež mal napríklad priniesť bezpečný priestor pre chodcov či viac tieňa a posedenie v lete.

Rača zároveň informovala, že získala dotáciu na projekt parčík Strelkova. Hlavným cieľom projektu je zlepšenie kvality života obyvateľov s dôrazom na životné prostredie prostredníctvom zmeny opusteného areálu so schátranou budovou na nový a moderný park.

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR rozhodlo o pridelení viac ako 400.000 eur z fondov Európskej únie na projekt parčíku na Strelkovej. „Projekt bude zahŕňať aj búranie súčasného objektu. Budova je dlhodobo nevyužívaná a stavebne aj technicky nevyužiteľná a vo veľmi zlom stave,“ uviedla mestská časť s tým, že na tomto mieste vznikne nový verejný priestor a detské ihrisko, ktoré bude v lete tienené veľkými stromami. Rača v novembri pripravuje verejné obstarávanie na zhotoviteľa. Realizáciu predpokladá na jar budúceho roka.

Zdroj: TASR