Prvé dlaždice na predstaničnom námestí sú položené

584

Práce na predstaničnom námestí pokračujú. V hlavnom úseku rekonštrukcie už zmizol asfalt a betón a na ich mieste začal zhotoviteľ s vyrovnávaním podkladu a osádzaním kvalitných žulových obrubníkov, žulovej prídlažby a dlaždica za dlaždicou tu pribúda nová kvalitná dlažba Casa di Campo, kompatibilná s Bratislavskou dlažbou.

„Okrem výmeny zničeného asfaltu za novú dlažbu tu rozširujeme výstupný ostrovček, doplníme chýbajúce lavičky a smetné koše a debarierizujeme priechod pre chodcov. Tento priestor tak bude ešte tento rok príjemnejší, bezbariérovejší a bezpečnejší,“ približuje hlavné mesto na sociálnej sieti.

Metropolitný inštitút Bratislavy pracuje spolu s Ministerstvo dopravy a výstavby SR a ŽSR na príprave medzinárodnej architektonickej súťaže, ktorá zmení Hlavnú stanicu na modernú bránu do Bratislavy. „Je to dlhý proces, ktorý bude trvať roky. Aby priestor ďalej nedegradoval, ešte vo februári sme sa v rámci Memoranda o spolupráci zhodli tak s Ministerstvom ako aj so ŽSR, že prinesieme vylepšenia do tohto verejného priestoru už teraz a to sa stáva realitou,“ dodáva.

Zdroj: Bratislava-hlavné mesto SR; Foto: Marek Velček