Prvú pomoc pri srdcových problémoch majú všetci obyvatelia. Podunajské Biskupice prebrali srdcový defibrilátor

883

Starosta mestskej časti Podunajské Biskupice Zoltán Pék prebral srdcový defibrilátor od firmy Pharmacare. S touto myšlienkou prišiel práve starosta, aby zvýšil ochranu zdravia občanov.

Možnosť poskytnúť prvú pomoc pri srdcových problémoch tak majú všetci Biskupičania. Zariadenie, ktoré sa možno mnohí boja použiť a vzbudzuje v nich rešpekt má jednoduché ovládanie a presne naviguje užívateľa, čo má robiť.

Defibrilátor je preto nenahraditeľným pomocníkom pri poskytovaní prvej pomoci pred príchodom záchrannej služby. V prípade zlyhania srdca veľa krát rozhodujú minúty či sekundy a rýchly zásah zvyšuje nádej pacienta na prežitie. Defibrilátor sa jednoducho ovláda a zvukovými povelmi vás naviguje ako poskytnúť prvú pomoc. Stačí, ak pacientovi priložíte na hrudník defibrilačné elektródy a prístroj potom zanalyzuje jeho stav. Takto naprogramované zariadenie samo rozhodne, či je potrebné použiť elektrický výboj alebo nie. Pre všetkých to znamená dve veci. Po prvé, nemusíte sa báť, že niečo pokazíte alebo pacientovi ešte viac ublížite. Ak bude po analýze srdcových rytmov nutné aplikovať elektrický výboj, prístroj vás k tomu vyzve. Po druhé, nemusíte mať žiadne zdravotnícke ani iné odborné vzdelanie. Zakúpený defibrilátor je jednotkou na trhu, pretože je možné poskytnúť prvú pomoc aj deťom od 8 rokov nad 25 kilo.

Defibrilátor bude v najbližších dňoch umiestnení v okolí Miestneho úradu na Trojičnom námestí. O bližších informáciách o zabudovaní srdcového defibrilátora bude mestská časť informovať.

Zdroj: Podunajské Biskupice