Rača pozýva na benefičný Predvianočný koncert v Katedrále sv. Šebastiána

1416

Najkrajšie sviatky v roku sa vždy spájajú s radosťou, láskou, pokojom, no najmä vianočnými koledami a čistou krásou, ktorú ľudia môžu pocítiť vďaka umeniu. Stalo sa už dobrou tradíciou, že advent sa v mestskej časti Rača slávi koncertom klasickej hudby v očarujúcej Katedrále sv. Šebastiána.

Tento rok mestská časť Rača pripravila na 1. adventnú nedeľu 27. novembra o 16.00 h Predvianočný koncert. Podujatie má benefičný charakter. Vstupné je dobrovoľné.

Na koncerte vystúpi operná diva, sólistka Slovenského národného divadla Jolana Fogašová a svetoznámy operný spevák z Maďarska Boldizsár László. Sólistov bude sprevádzať na klavíri vynikajúca klaviristka Jana Nagy-Juhász. K slovu sa dostanú aj nastupujúce talenty – študenti VŠMU D. Hodáňová, D. Mičíková a J. Zreľak. Talentom často najväčších, budú reprezentovať žiaci zo ZUŠ na Vrbenského ulici, ich pozvanie prijali žiaci ZUŠ Antonína Doležala z Brna.

Výťažok z koncertu pôjde na pomoc rodičom, ktorí bojujú s autizmom ich dvoch detí a s ochorením z vyčerpania u jedného z nich. Príspevky budú použité pre deti na zdravotné potreby a lekárom odporúčané diétne potraviny.

Zdroj: MČ Rača