Ružinov likviduje nebezpečenstvo z „Domu hrôzy“ na Záhradníckej

952

Mestská časť Ružinov začala ďalší náhradný výkon exekučného rozhodnutia Ružinoského stavebného úradu. S využitím dvoch plošín tak zamestnanci Ružinovského podniku odstraňujú nebezpečnú opadávajúcu omietku z takzvaného “Domu hrôzy” na Záhradníckej 50. Informuje o tom starosta mestskej časti Ružinov Martin Chren.

„Veľké kusy omietky z tohto domu ohrozovali chodcov na chodníku, ako aj ľudí, čakajúcich na autobusovej zastávke, ktorá je priamo pod domom. Doslova len pár krokov odtiaľto sa pritom nachádza našr populárne Trhovisko Miletičova. Iste si pamätáte, keď Slovensko pred rokom obleteli video, ako asi metrový kus omietky padol tesne vedľa zastávky s ľuďmi,“ približuje starosta.

Majiteľ budovy dlhodobo ignoroval viaceré výzvy stavebného úradu na odstránenie nebezpečného stavu, nerešpektoval ani právoplatné rozhodnutie o nariadení jej odstránenia. „Preto sme sa obrátili na exekútora, ktorý vydal exekučný príkaz na odstránenie nebezpečnej omietky a poveril výkonom našu mestskú časť. Náklady na všetky práce, ako aj na likvidáciu stavebného odpadu, si samozrejme u majiteľa budovy uplatníme v rámci exekučného konania,“ dodáva.

Zdroj: Martin Chren – starosta Ružinova