Ružinov predstavil návrh rekonštrukcie detského ihriska Sedmokrásková

3414

Keďže už rok nečítame správy o ničom inom ako o korone, snažíme sa zamerať aj na iné a hlavne pozitívne správy z nášho kraja. Rekonštrukcia na Sedmokráskovej v Ružinove, patrí určite k tým dobrým veciam, ktoré na nás čakajú, keď sa situácia vráti do normálu. Minulý rok mestská časť Ružinov sľúbila rekonštrukciu dvoch obrovských detských ihrísk, ktoré sú dnes v smutnom stave a to detské ihriská Sedmokrásková a Medzilaborecká.

Predstavitelia mestskej časti sa stretli s rodičmi, so susedmi z okolia, ba dokonca aj deťmi, ktoré sa tu hrali, zozbierali nápady, odovzdali ich projektantom a tu je návrh prvého z nich, na Sedmokráskovej ulici.

Detské ihrisko Sedmokrásková je obrovským asfaltovým ihriskom s typickými betónovými múrikmi rôznej výšky, ktoré sú pre ihrisko typické a pomohli nám vytvoriť jeho rozdelenie samostatné zóny. Ihrisko sa rozprestiera na pozemkoch o rozlohe cca 3700 m2 a pôvodne boli aj zámery, aby tu miesto neho stál “krásny nový” panelák. Našťastie sa starostovi mestskej časti Martinovi Chrenovi podarilo vybehať zámenu pozemkov s Ministerstvom hospodárstva, ihrisko mestská časť získala v prospech mesta, a vďaka tomu máte záruku, že sa tu nič stavať nebude; naopak, ihrisko Ružinov konečne zveľadí.

Spoločným navrhnutým prvkom, ktorý by sa mal prelínať celým ihriskom, sú samozrejme, sedmokrásky. Ich vyobrazenia by mali byť zakomponované v hracích prvkoch naprieč celým ihriskom.

Celkovo by nové ihrisko malo byť rozdelené na 9 zón a to zónu pre najmenšie deti, samozrejme aj s pieskoviskom a s tieniacou plachtou; zónu s dvojposchodovým tobogánom doplnená o hojdačky; zónu pre deti, ktoré radi skúšajú svoju rovnováhu a neboja sa kontaktu s gravitáciou; zónu s veľkou „pavúčou“ sieťou; oddychovú zónu; zónu s dopravným ihriskom, zónu s pumptrackovou dráhou pre malé deti; zónu na posilňovanie a workout, vrátane prvkov pre imobilných a zónu s multifunkčným športoviskom.

Na vynovenom ihrisku by nemal chýbať ani obľúbený hravý chodník. Vizualizácie sú samozrejme zjednodušené, ale pre predstavu stačia. Projekt s takýmto rozsahom už nie je “len” opravou detského ihriska, ide o serióznu investíciu za niekoľko sto tisíc eur. Tak, čo poviete?

Zdroj: Martin Chren-starosta Ružinova