Ružinov rozdistribuuje ďalších 3 000 rúšok seniorom

1326

Mestská časť Ružinov môže svojim najstarším seniorom rozdistribuovať ďalších 3 000 chirurgických rúšok. Bratislavský Ružinov ich dostal ako dar pre pomoc v čase šírenia nového koronavírusu v rámci spolupráce s iniciatívou MiddleCap Help. Rúška dostalo aj hlavné mesto v počte 2 000 kusov a tisíc rúšok dostal Bratislavský samosprávny kraj.

MiddleCap objednal na vlastné náklady vodičov HOPINTAXI, ktorí ich rozvezú ružinovským seniorom nad 85 rokov, ktorých je v mestskej časti takmer 2 500.

Vodiči HOPINTAXI zvládli v jeden deň za 3 hodiny rozviesť rúška takmer tisícke seniorom. Samotní vodiči, ktorí v tomto období zostali bez práce a zákazníkov, tak získali prácu. Mestská časť chce využiť ich služby aj pri rozvoze obedov či potravinových balíčkov, ktoré pripravuje pre seniorov v karanténe.

Ďalších 800 rúšok dostal Ružinov od HB Reavis, ktoré posunul Červenému krížu, najzraniteľnejším seniorom a ľudom v kríze.

Pomocnú ruku podalo aj združenie Vietnamskej komunity, ktorí priniesli balík pomoci a to v podobe rúšok a dezinfekčných prostriedkov.

Zdroj: FB