Ružinovské labute majú cestovateľské obdobie

1060

Rodinka ružinovských labutí zo Štrkovca má teraz také “cestovateľské” obdobie. Prechádzajú sa po celom sídlisku a najčastejšie svoje výlety končia až v blízkosti OC Helios. Poobjavovali už takmer všetky ovocné stromy na sídlisku, ich plody im veľmi chutia. Niektorými už dokonca vedia aj potriasť, aby im mirabelky popadali dolu.

Minulý týždeň si obľúbili lokalitu pri reštaurácii dedo cez frekventovanú Drieňovú. Ohľaduplní vodiči však vždy pribrzdia, alebo zastavia a cez cestu im dokonca asistovali už aj policajti alebo náhodní okoloidúci. Našťastie, to ich už prešlo, ale preventívne aj tak na Drieňovú mestská časť umiestni dočasnú dopravnú značku “Pozor, labute”.

Čo robiť, ak labutiu rodinu zbadáte túlať sa po sídlisku? Pokochajte sa ich krásou. Ak by ste však videli, že mieria k ceste, zastavte blížiace sa autá, za minútku ňou prejdú. Upozornite každého so psom, alebo každého, kto by im chcel ubližovať. A keby bolo zle, volajte 159. Mestskí policajti síce majú plno práce, ale na labutiach im tiež záleží a situáciu zatiaľ vždy zvládli úplne s prehľadom.

Zdroj: Martin Chren – starosta Ružinova