Škola a škôlka v Malackách sú ešte krajšie

1853

Záver školského roka v budove školy na Záhoráckej v Malackách sprevádzali rozsiahle stavebné práce. Základná škola a škôlka sú po rekonštrukcii ešte krajšie, ako predtým.  

Základná škola  

Po vstupe do budovy prejdete novým vestibulom, ktorý je po úpravách vzdušný a presvetlený. Je to výsledok obrovskej investície mesta do budovy aj areálu za posledné tri roky: nová fasáda, zateplenie, dlažba pred hlavným vchodom, bezbariérový vstup, nové osvetlenie oboch telocviční, nové podlahy v triedach a odborných učebniach, rekonštrukcia všetkých 15 blokov, zrekonštruovaná atletická dráha, nové átrium.   

„Nikdy som si nedokázala predstaviť, že by sa škola dokázala takto premeniť. Zosvetlenie vestibulu ukázalo aký potenciál celý priestor dáva. Mesto Malacky nám pomohlo splniť veľký sen. Vstup do našej školy je moderný, pôsobí čisto a reprezentatívne. Zmena je neskutočná a každého veľmi milo prekvapí. Okrem vestibulu máme ďalší splnený sen, novú vrátnicu pri hlavnom vchode. Drevená stena oproti hlavnému vchodu je akousi poslednou bodkou, aby to bolo dokonalé. Škola sa nám mení pred očami už dlhšiu dobu. Nádhera, ďakujeme,“ vyjadrila svoje pocity riaditeľka ZŠ na Záhoráckej Alena Číčelová.  

Vynovené je aj školské átrium, ktoré sa zmenilo z rozhorúčenej kopy betónu na príjemné zákutie so stromami a pestovaným trávnikom. Na mieste pribudne ešte nové detské ihrisko. Výpočet investícií sa tým ale zďaleka nekončí, pretože školu ešte čaká postupná oprava chodieb na jednotlivých poschodiach, modernizácia kuchyne a eurofondový projekt rekonštrukcie odborných učební. 

Materská škola 

Nový vestibul základnej školy umožnil rozšírenie materskej školy o 20 miest. Na mieste starých tmavých šatní vznikli nové priestory, vďaka čomu k dvom už existujúcim triedam škôlky pribudla ešte jedna. Nová trieda privíta prvé deti v septembri. „Vždy sa teším, keď otvárame nové alebo zrekonštruované triedy či pracoviská. Už som navštívila niektoré materské školy v okolí a vždy si uvedomím, že máme naozaj krásne priestory,“ povedala riaditeľka MŠ Malacky Martina Novotová. 

Zdroj: Mesto Malacky