Slovenské a české hviezdy na Devíne

1488
Hrad Devín čaká jubilejný desiaty ročník podujatia TRIBUTE TO FREEDOM – Pocta slobode, ktorého organizátorom je Bratislavský samosprávny kraj, agentúra Abby Art a krajská organizácia cestovného ruchu Turizmus regiónu Bratislava. Tradičný festivalový koncert spestria svojimi hitmi legendy českej a slovenskej hudobnej scény. O umelecký zážitok sa postarajú Richard Müller, Lenka Filipová a skupina Billy Barman s dievčatami zo SĽUKu.

“Je to kľúčové podujatie, ktoré je neoddeliteľnou súčasťou kultúrneho a spoločenského diania v Bratislavskom kraji. Nejde len o príjemný kultúrny zážitok, ale aj o pripomenutie si významných historických udalostí, akými sú v tomto roku okrúhle 50. výročie okupácie Československa vojskami Varšavskej zmluvy, Slovenské národné povstanie a pád Železnej opony. Práve hrad Devín na hranici našej krajiny je symbolom boja za slobodu. Koncertom na tomto historickom mieste si chceme pripomenúť hodnoty demokratickej Európy, ku ktorým sa hlásime a do ktorej chceme patriť,“ povedal Juraj Droba, predseda Bratislavského samosprávneho kraja.

Pocta slobode – Tribute to Freedom 2018 sa uskutoční už tento piatok 17. augusta o 18:30 hodine a to po desiatykrát. Na hradnom pódiu sa o príjemnú atmosféru postará jedna z najväčších hviezd populárnej hudby Richard Müller so svojou 10-člennou skupinou, česko-slovenská speváčka a gitaristka Lenka Filipová so svojimi hosťami a skupina Billy Barman s dievčatami zo SĽUKu.