Slovnaft BAjk rozbicykluje Bratislavu, novú sezónu otvára zvýhodneným predplatným

1149

Bratislavský mestský bikesharing Slovnaft BAjk štartuje štvrtú cyklistickú sezónu s iniciatívou „Nestoj v zápche, sadni na BAjk“ a podporí ju zvýhodneným ročným programom pre všetkých. Verejnosť tak môže jazdiť BAjkom po Bratislave s ročným KLASIK predplatným za mimoriadnu cenu 9,90 eur. Zvýhodnená cena je v ponuke do konca mája.

Lístok KLASIK má ročnú platnosť. Nasledujúcich 12 mesiacov od kúpy si môžu záujemcovia o ekologickú, a súčasne bezstarostnú dopravu užívať neobmedzený počet polhodinových jázd. Stačí, ak bicykel zadokujú do 36 minút od výberu zo stojana, a následne po opätovnom odomknutí môžu jazdiť ďalšiu pol hodinu. Predplatné za zvýhodnenú cenu si záujemcovia môžu kúpiť na stránke slovnaftbajk.sk alebo cez mobilnú aplikáciu Slovnaft BAjk do 31. mája vrátane. Predplatné za 9,90 eur je štandardne v ponuke lístkov a nevyžaduje špeciálny kód.

Túto sezónu chceme rozbicyklovať celé hlavné mesto. Motiváciou sadnúť na BAjk môže byť aj zvýhodnené ročné predplatné. So zlacneným lístkom vychádza mesiac jazdy na menej ako euro. Sieť 99-tich dokovacích staníc pokrýva osem mestských častí. O servis bicyklov a ich dostupnosť sa stará každý deň technický tím. Myslím, že každý, kto skúsil jazdu na BAjku potvrdí, že Bratislava je krajšia zo sedla nad dvoma kolesami,“ hovorí Anton Molnár, riaditeľ Komunikácie spoločnosti Slovnaft.

Počas letnej sezóny bude v uliciach Bratislavy pripravených 600 bicyklov denne. K dispozícii sú v ôsmich mestských častiach od Rače po Draždiak či od Karlovej Vsi po Vrakuňu. Bicykel môžu používatelia vybrať z ktorejkoľvek dokovacej stanice a po absolvovaní jazdy ho odložia opäť do najbližšieho dostupného stojana. Dostupnosť bicyklov na stojanoch si dokážu skontrolovať prostredníctvom aplikácie Slovnaft BAjk alebo na webe. Dokovacie stanice chránia BAjky pred poškodením či ukradnutím, a zároveň udržiavajú poriadok vo verejnom priestore. Stojany sú upravené tak, aby bolo dokovanie ešte jednoduchšie. Bicykel stačí naviesť do koľajnice na stojane a BAjk uzamknúť zámkom.

Projekt Slovnaft BAjk vznikol v spolupráci s magistrátom hlavného mesta SR  a Dopravným podnikom mesta Bratislava. Od roku 2018 sa do projektu zapojili viacerí partneri ako AVION, IKEA, Kron Real, Vivo! a Business Lease. Od roku 2021 je Slovnaft BAjk súčasťou Integrovaného dopravného systému Bratislavského kraja. Prekonať dlhšie trasy pomôže mestská doprava, posledný kilometer zvládne Slovnaft BAjk, a spolu tak dokážu uvoľniť priestor centra mesta od automobilovej dopravy.

Nový cenník, platný od 2. mája – 31. mája 2022:

  • Denný lístok – 6 EUR
  • Mesačný lístok – 9 EUR
  • Ročný KLASIK lístok – zlacnený – 9,90 EUR
  • Ročný PREMIUM lístok – 38,40 EUR
  • Kreditný lístok – 12 EUR

Detailné informácie o cenách sú zverejnené na stránke https://slovnaftbajk.sk/

O Slovnaft BAjku

Partnermi bikesharingu Slovnaft BAjk sú mesto Bratislava, Dopravný podnik Bratislava a spoločnosť Slovnaft. Žlté bicykle sú súčasťou verejnej dopravy v hlavnom meste. Od spustenia bikesharingu na jeseň 2018 najazdili užívatelia takmer 800-tisíc jázd, pričom najdlhšia merala vyše 50 kilometrov. Bicykle užívatelia najčastejšie používajú v centre mesta, najvyužívanejšie dokovacie stanice sú na Námestí SNP, Šafárikovom námestí a Kamennom námestí.