Spoznaj ostrovy Dunaja cez Green week

691
[et_pb_section fb_built=“1″ _builder_version=“3.23.3″ custom_padding=“0px|||||“][et_pb_row _builder_version=“3.23.3″ custom_padding=“0px|||||“][et_pb_column type=“4_4″ _builder_version=“3.23.3″][et_pb_text _builder_version=“3.23.3″]

Už túto sobotu si môžete vychutnať ďalšie zo série podujatí Green week. Vybrať si môžete oslavu MDD na nábreží Malého Dunaja v MČ Bratislava – Vrakuňa alebo Hľadanie pokladu na Mošonskom Dunaji v Maďarsku. Akcie sú venované všetkým vekovým kategóriám. Cieľom je zábavnou a interaktívnou formou ukázať prírodné krásy Dunajských ostrovov a vyskúšať si tradície našich predkov na vlastnej koži. Podujatia sú podporené Programom spolupráce Interreg V-A SK-HU v rámci projektu DANUBE BIKE&BOAT a sú bezplatné.

„Župa v rámci podujatí Green week zorganizovala v spolupráci s MČ Bratislav – Vrakuňa Medzinárodný deň detí, aby si deti mohli ešte predĺžiť tento ich sviatok. Týmto pozývam malých aj veľkých, teda rodiny s deťmi, ale aj verejnosť, pripravené sú netradičné športové aktivity a zábavné predstavenia. Určite si vyberie každý,“ povedal bratislavský župan, Juraj Droba.

Podujatie sa uskutoční zajtra 8. júna 2019 na nábreží Malého Dunaja vo Vrakuni a to od 10:00 hodiny, kedy ho otvorí predseda BSK Juraj Droba a starosta mestskej časti Bratislava-Vrakuňa Martin Kuruc. Až do 15:00 hodiny si môžu deti vyskúšať preteky na vode, splavovanie po Malom Dunaji, výrobu cukrovej vaty pomocou pedálovania alebo jazdu na pumptrackovej dráhe na bicykli či kolobežke v sprievode majstra sveta v mestskom zjazde Filipa Polca. O zábavu sa postarajú Bratislavské bábkové divadlo, klauniáda so súťažami, tanečné či hudobné skupiny, počas ktorých sa naučia break dance či iné tance.

Green Week je séria nevšedných celodenných podujatí, ktorá sa počas vodáckej sezóny 2019 koná na rôznych lokalitách od Malého po Mošonský Dunaj, od Bratislavy po Kolárovo.

Od 8. júna do 10. júna 2019 môžete navštíviť aj podujatie v Maďarsku s názvom Eko Voluta – Hľadanie pokladov na Mošonskom Dunaji, ktorý je jedným z perál maďarskej vodnej turistiky s jeho malebnými meandrami, väčšími i menšími ostrovmi a lužnými lesmi. Pripravte sa na dobrodružné objavovanie Mošonského Dunaja a obcí pri jeho nových prístaviskách – najskôr v člne od Mosonmagyaróváru po obec Vének, potom cestou späť na bicykli. Na podujatie sa je nutné registrovať a to do dnešného dňa do polnoci na: http://greenweek.pisztrangkor.hu/slo/greenweek/oko-voluta.html

Bližšie informácie k podujatiam nájdete na: https://bratislavskykraj.sk/pridte-sa-zabavit-na-green-week/

https://www.facebook.com/events/1084042928457143/

http://greenweek.pisztrangkor.hu/slo/o-akcii-green-week.html

 

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]