Staré Mesto je víťaz Národnej ceny SR za kvalitu a spoločenskú zodpovednosť

2202

Úrad pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo SR ako koordinátor štátnej politiky kvality vyhlasuje pravidelne súťaž Národná cena Slovenskej republiky za kvalitu a spoločenskú zodpovednosť. Cieľom súťaže je ocenenie najúspešnejších organizácií, ktoré v priebehu roka prešli hodnotením podľa európsky uznávaných kritérií a preukázali, že kvalita a spoločenská zodpovednosť je pre nich prioritou v každej oblasti ich pôsobenia.

November je v Európe tradične venovaný kvalite, čo dokazujú rôzne podujatia a konferencie v oblasti kvality organizované v mnohých európskych krajinách. Slovenská republika sa k tejto tradícii pripája odovzdávaním najprestížnejších ocenení v oblasti kvality a spoločenskej zodpovednosti.

V tomto ročníku súťaže sa mestská časť Staré Mesto stala absolútnym víťazom v kategórii A (kvalita). Slávnostný večer odovzdávania ocenení sa uskutočnil 8. novembra 2022 o 17.00 h v Historickej budove Národnej rady SR v Bratislave, nad ktorým prevzal záštitu predseda vlády Slovenskej republiky Eduard Heger.

Zdroj: Staré Mesto-srdce Bratislavy, ÚNMS SR