Staré Mesto kompletne zrekonštruovalo ihrisko na Jedlíkovej. Pribudli tu nové preliezky či lezecký svah

893

Staré Mesto kompletne zrekonštruovalo ihrisko na Jedlíkovej. Mestská časť vymenila hracie prvky, prašný povrch nahradili bezpečné dopadové plochy.

„Časť je pritom urobená tak, aby sa v budúcnosti – ak budeme chcieť doplniť ďalšie preliezky – dali rozobrať a znovu bezpečne poskladať, bez ujmy na kvalite,“ priblížila mestská časť na sociálnej sieti. Časť ihriska ostala voľná, aby sa tam deti mohli vybehať, zahrať s loptou, alebo čokoľvek budú chcieť. Novinkou je maličký lezecký svah a tabuľa na kreslenie upevnená na múre. „Keďže je nám jasné, že deti formuje prostredie, poprosili sme známu slovenskú výtvarníčku Slávku Ondrušovú, aby na ihrisko pridala kúsok umenia. Jej pôvabná a zábavná maľba zdobí múr v spodnej časti ihriska,“ dodáva.

Stromov je na ihrisku dosť, takže deti majú o príjemný tieň počas hier postarané. Ďalšia zeleň na ihrisku pribudne už o niekoľko týždňov. V októbri má mestská časť naplánovanú výsadbu rozchodníkov, ktoré spríjemnia a zazelenia plochy, kde sa doteraz márne snažila udržať trávu. Rozchodníky bude sadiť formou „kobercov“, čiže výsledok bude okamžitý.

Zdroj: Staré Mesto-srdce Bratislavy